Založ si blog

Ako ušetriť na nákladoch za znalecký posudok

Chcete ušetriť na znaleckom posudku? Znalecký posudok je nevyhnutným dokumentom pri rôznych transakciách s nehnuteľnosťami ako sú kúpa, predaj alebo refinancovanie bytu, či domu. Náklady na znalecký posudok však môžu predstavovať výraznú položku v celkovom rozpočte. V tomto článku vám poradíme, ako ušetriť na nákladoch za tento dokument. 

cta 1

1. Porovnajte ceny a vyberte najvýhodnejšiu ponuku 

Cena znaleckého posudku bytu sa môže výrazne líšiť v závislosti od znalca a lokality. Pri hľadaní znalca je dôležité porovnať ceny viacerých odborníkov. Na internete nájdete množstvo portálov, kde sú zverejnené ceny znaleckých posudkov a recenzie na jednotlivých znalcov. Porovnanie viacerých ponúk vám môže pomôcť nájsť najvýhodnejšiu cenu. 

Zdroj obrázka: https://www.pexels.com/ 

2. Zistite, či je možné posudok získať za nižšiu cenu cez banku 

Mnohé banky ponúkajú možnosť zabezpečiť znalecký posudok ako súčasť úverového procesu. V niektorých prípadoch môže byť cena znaleckého posudku nižšia, ak ho zabezpečí banka. Skontaktujte sa s vašou bankou a opýtajte sa na cenu znaleckého posudku na byt alebo dom prostredníctvom ich služieb. 

3. Ušetrite na dopravných nákladoch znalca 

Znalecké posudky často zahŕňajú aj náklady na dopravu znalca na miesto nehnuteľnosti. Ak sa rozhodnete pre znalca z vašej lokality, môžete ušetriť na týchto nákladoch. Hľadajte znalcov, ktorí pôsobia vo vašom okolí a pýtajte sa na znalecký posudok bez zahrnutia dopravy. 

4. Využite akcie a zľavy 

Niektorí znalci ponúkajú akcie a zľavy na svoje služby. Tieto akcie môžu byť časovo obmedzené, alebo viazané na konkrétne podmienky. Sledujte webové stránky znalcov a špecializované portály, kde môžu byť takéto ponuky zverejnené. 

5. Zvážte spoločný posudok pre viaceré nehnuteľnosti 

Ak vlastníte viacero nehnuteľností alebo plánujete kúpiť niekoľko nehnuteľností naraz, zvážte možnosť spoločného znaleckého posudku. Niektorí znalci ponúkajú zľavy, ak posudzujú viacero nehnuteľností v rámci jednej objednávky. Tento prístup môže znížiť celkovú cenu znaleckého posudku na dom, či byt. 

6. Skontrolujte, či je posudok naozaj potrebný 

V niektorých prípadoch môže byť znalecký posudok zbytočný, napríklad ak predávate nehnuteľnosť priamo známemu alebo rodinnému príslušníkovi. Pred objednaním posudku si overte, či je naozaj potrebný a či by ste nemohli ušetriť na týchto nákladoch.  

Váš partner pre finančné rozhodnutia a oceňovanie nehnuteľností

18.07.2024

Pri rozhodovaní o kúpe alebo predaji nehnuteľnosti, financovaní bývania alebo zabezpečení úveru je kľúčové mať presné a spoľahlivé informácie o hodnote nehnuteľnosti. V takýchto situáciách sa stávajú neoceniteľnými služby znalcov nehnuteľností, ktorí poskytujú odborné posúdenie a hodnotenie. Význam znalcov v procese oceňovania nehnuteľností Znalec je [...]

Proces získania ocenenia nehnuteľnosti od znalca

17.07.2024

Ocenenie nehnuteľnosti je kľúčový krok pri rôznych právnych a obchodných transakciách, ako sú predaj, kúpa, dedenie, či zabezpečenie úveru. Znalci nehnuteľností zohrávajú v tomto procese nezastupiteľnú úlohu. Kto sú znalci nehnuteľností? Znalci nehnuteľností sú odborníci s vysokoškolským vzdelaním a špecializáciou v oblasti oceňovania nehnuteľností. Títo [...]

Aké sú úlohy súdneho znalca a kedy ho potrebujete?

16.07.2024

Súdny znalec je odborník, ktorý zohráva kľúčovú úlohu v právnych procesoch tým, že poskytuje odborné posudky a analýzy v rôznych oblastiach. Títo experti sú nevyhnutní pri riešení komplikovaných prípadov, kde sú potrebné technické alebo odborné vedomosti. Úlohy súdnych znalcov sú rozsiahle a môžu sa líšiť v závislosti od konkrétnej špecializácie. Zdroj [...]

Belgicko EÚ Summit Dvojdňový, fico, orbán

Fico: Nebudeme atakovať maďarské predsedníctvo v Rade EÚ. Premiér pripravuje cestu do Číny

22.07.2024 12:00

Smer je pripravený rokovať o vstupe do Strany európskych socialistov a do frakcie Európskeho parlamentu Progresívna aliancia socialistov a demokratov.

Remišová a Raši

Raši pre štátnu IT firmu podal trestné oznámenie. Strata dosiahla sedem miliónov eur

22.07.2024 11:44

NKÚ odhalil 27 vážnych pochybení, exministerka Remišová hovorí o šikane a zastrašovaní.

Kamala Harrisová

Trump náhle zostarol. Bidenov ťah môže zmeniť všetko, podaril sa mu však len napoly, reaguje zahraničná tlač

22.07.2024 11:32

Denník Bild označil za zarážajúce, že za Harrisovú sa hneď verejne nepostavil bývalý prezident Barack Obama.

vrtuľník, helikoptéra, Horská, letecká záchranná služba, lekár

Noc strávil v horách, Holanďan sa zranil vo Vysokých Tatrách. V Nízkych ratovali Čechov

22.07.2024 11:17

Jedna partia Čechov zišli po celodennom výlete z chodníka a dostali sa do úseku, ktorý bol nepriechodný z dôvodu kalamity.

expert4u

Odborné rady a tipy zo sveta znaleckej činnosti. Získajte prehľad o tom, ako si vybrať správneho znalca, ako prebieha znalecké dokazovanie, aké sú práva a povinnosti znalcov a mnoho ďalších užitočných informácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 13642x
Priemerná čítanosť článkov: 390x

Autor blogu

Kategórie